Baby spa – jak si užít wellness s miminem

Ahoj všem!

před 14 dny jsem měla možnost vyzkoušet tzv. Baby Spa ve Villa Cottonina v polských Jizerkách. Dneska už má své zkrášlovací programy kde „co“, od psů, přes kočky až po mimina! Fakt jo! Byla jsem celkem skeptická, neuměla jsem si totiž vůbec představit, co se takovýmu miminku může na masérským stole dělat a už vůbec jsem si neuměla představit, že ten můj bazilišek se nechá někde masírovat, když má problém zůstat ležet 5 vteřin při nandavání plínky!

Jak jsme dopadli? Myslíte, že masérky utekly s křikem, že toto teda nemají za potřebí nebo jsme si to užili?:-)

Ve Spa centru jsme dostali župánky, jednorázové plavky (pro mě i pro Brambůrka) a rozkaz zněl jasně: převléct a naložit se na 15 minut do vířivky s krémovým olejem. Jestli byl Brambůrek z něčeho nadšen, tak z vířivek. Jak z této wellness, tak venkovní, patřící k bazénu. Prostě se naložil a odpočíval, v životě by mě nenapadlo, že v tom bude chtít nějak dlouhodobě být, vzhledem k tomu, jak se bál moře, respektive vln!

Po 15 minutách si pro nás přišly masérky a odvedly nás do masérské místnosti, kde jsme každý ulehl na své lehátko. To mi bylo jasný, že moc dlouho nevydrží, takže ten malej nevděčník po 30 vteřinách vstal a nechal se masírovat v sedě.

Slečna masérka byla profík, poradila si i se sedícím miminkem. K mému překvapení na sebe nechal sahat a přišlo mi, že masáž stehýnek si vyloženě užíval, potvora!:D Když ho chci doma občas namazat já, je namazaný všechno kolem, jen dítě ne.

Slečny jsou zběhlé a dělají vše pro to, aby dítě udržely v klidu. Takže začalo se hračkami, přešlo se na ovladač osvětlení, zkoumání krémů, prostě se vším ho nechaly si hrát/osahat a já to akorát sledovala z protějšího lehátka, kde jsem si dopřávala masáž taky.

Na masáži jsem byla naposledy jako těhotná. Přiznám se, že ten rok tak rychle utekl, že jsem se ani nestihla rozkoukat a někam se objednat. Šlo o klasickou relaxační masáž celého těla a fakt jsem si užívala, že se konečně taky někdo stará o mně!

Naprosto upřímně, jasně, člověk si asi masáž nejvíc užije sám. Tohle mi ale přišlo jako fajn aktivita, kdy si člověk odpočine a zároveň může mít to dítko u sebe. Se staršími dětmi to už může relax být a navíc i fajn „bonding“ aktivita. A někdo prostě nechce být od takto malých dětí víc, než je nezbytně nutné a tady si tomůžete užít pěkně společně. 

Baby spa je vhodné pro děti od 6 měsíců. Kosmetika, kterou používají je Momme – http://mommecosmetics.comCelá procedura trvala hodinu a cena je 200 PLN, čili cca 1200 CZK sakumprásk za oba!:-) 

V rámci Baby Spa v Cottonině jsou různé druhy masáží, včetně masáží právě pro těhotné ženy nebo i pro starší děti. Nabídku si můžete prohlédnout zde: http://www.cottonina.pl/baby_eco_spa

Pokud byste jeli s nějakým mužem, tak doporučuji poslat ho na masáž Tequila Sunrise, na kterou šel můj taťka a moc si to pochvaloval! Smála jsem se mu, že ho naloží do tequily, jak toho červa a ve finále to tak fakt skoro bylo:D Nabídku procedur pro muže najdete zde.

Ještě jedna zajímavost, v Cottonině nabízí program speciálně pro vegany a vegetariány, s použitím netestované kosmetiky a respektem k různým alergiím – mrkněte zde.

Kdo by si nevybral, může se válet v bazénu, venkovní výřivce nebo si hřát šunky v jedné ze třích saun! Kam se mrknout v okolí najdete ve článku zde.

Jen to píšu, chci zpátky…na masážní stůl! Vy, co máte děti, kdy jste naposled byly na masáži, hm?:-)

 

Mějte se krásně!

K. 

Disclaimer: Thanks to Villa Cottonina for collaborating with FPT and having us at their hotel. All the staff were very helpful and made us feel „home“ away from home. It is the most baby-friendly hotel I have ever stayed in. The hotel is rated as 8.9/10 on booking.com and you can book your stay here or directly at their website http://www.cottonina.com/