Signature restaurant Brno – gastrozážitek na D1

Ahoj všem!

před pár dny jsme se s mými chlapci nasáčkovali do auta a vyrazili na dálnici D1 za luxusní večeří. Jop. Při cestě z Prahy do Brna si totiž kousek před Brnem – v Popůvkách – můžete dát i něco jiného než tradiční „déjedničkářskou“ baštu v podobě bagety z benzinky a sjet – od Prahy na exitu 182 a od Brna na 185km – ke casinu Victory. Většina místních to asi bude znát spíš jako „tu ohavnou nedostavěnou ruinu u D1“, která je nyní dostavený hotel a casino, uvnitř kterého je právě i Signature restaurant.

Po usazení velmi milou obsluhou nastává nastává první problém. Nevím, co si mám dát, protože chci všechno:D Menu je krátké, ale jedno jídlo zní líp než druhé. Nakonec navolím položku ze sezónního menu – chřestovou polévku a manžel z tradičního menu ukazuje na hovězí consomé, což je, jak už nyní víme, silnější hovězí vývar (#gastroburánci). Chřestový krém byl tak vynikající, že ho jedl i ten malý nevděčník, který zatím nechce jíst nic. Jakože fakt nic:D

Zatímco nám šéfkuchař – Pavel Veltruský, se kterým je parádní rozhovor zde – chystá hlavní jídlo, pan Lešikar – jeden z otců Signature – mě provedl interiérem a já, ač naprostý interiérový neználek, jsem jen koukala, co mají všude za vychytávky. Nejvíc mě – jako asi většinu nátvštěvníků – zaujal mech, kterým jsou „porostlé“ stěny restaurace. Takže ač jsem se asi měla vyptávat na koncept kuchyně a taje místních hrnců a vařeček…..„A jak je to tady teda s tím mechem?!“😀

A mám pro Vás i odpověď! Jde o tzv. mumifikovaný mech,  kdo by to chtěl domů, metr čtvereční vyjde na přibližně tři tisíce korun. Je to bezúdržbové, ale jestli máte doma extrémní sucho, je fajn to občas něčím stříknout. Je to fakt úžasná věc. Až se budu vracet do práce, vyložím si tím svůj koutek a až budu naštvaná, tak si budu mačkat mech. Má to fakt antistresový účinky a nejradši bych se v tom válela a hladila to aspoň hodinu:D Tak jo, zpátky k jídlu…

Respektive k pití. V Signature mají největší nabídku pravého šampaňského v republice a také širokou nabídku armaňaků, přičemž můžete ochutnat lahev dle svého roku narození! Já se však držela při zemi a popíjela sklenku vynikajícího Prosecca.

K hlavnímu jídlu jsem si dala kachní prsíčka, o kterých se mi upřímně zdá ještě dneska a manžel byl se svým jehněčím hřbetem také moc spokojen! Byla jsem ráda, že šlo o normální, poctivý jídlo, ne žádnou kostku ve skluzu, kde člověk vůbec neví, z který strany to má vzít.

A to bych nebyla já, abych si nedala sladkou tečku! Paris Brest s višněmi a káva! Obojí chuťově na jedničku, jak se dalo čekat, jen mě překvapilo, že byl Paris Brest tak maličkej (fine dining, Karolíno!!). Bohužel Brambůrek už touto dobou odmítal sedět v sedačce a vyhlídl si místního číšníka, s kterým potřeboval nutně hrát „není, není, baf!“, takže jsme museli sbalit kufry a vyrazit zpět domů!

Jídlo je fakt famózní, odpovídá tomu však cena, která ze Signature (pro mě) dělá restauraci na výjimečné posezení, přeci jen na meníčko je to pro běžného člověka drahá sranda. Já jsem web už přeposlala mé šéfové, na firemní večeře, oslavy významných událostí a výročí je to místo jak dělané. Pro úplnost dodávám, že v nabídce najdete i snídaně. Kompletní menu můžete omrknout zde a pochutnat si v Signature můžete každý den od 7:00 do 23:00.

Pro ty z Vás, co mají děti starší tří let, za zvážení by možná stál rodinný brunch s programem pro děti. Zatímco rodiče si v klidu užijí brunch, děti si vyrábí hračky a upečou si něco na zub, třeba pizzu nebo sušenky. Poslední se konal tento víkend (LINK) a další bude opět ke konci měsíce.

Při cestě domů, s plnými břichy, jsem přišla jen na jednu věc, které lituji. Že jsem se pana Lešikara nezeptala, čím je navoněný! 😀 

Byli jste si už taky osahat svůj mech?
Mějte se krásně!

K.

_______

Děkuji Restauraci Signature za pozvání a pohoštění!