Co se jinam nevešlo: Brněnská edice

Ahoj všem!
V telefonu se mi nahromadily fotky z různých podniků v Brně a ač tímhle většinou zásobuji spíš Instagram, myslím, že shrnutí na blogu si následující místa zaslouží.
1. 4 pokoje
Vachova 6
Pár let jsem na Vachové bydlela a měla na výběr mezi pajzlem „U Gluma“ a pajzlem „Černá perla“. Samozřejmě změna nastala po mém odstěhování a místo Perly jsou tam nyní 4 pokoje. Bar-Bistro-Restaurace, prostě místo, které se mění dle denní/noční doby a s ním i jeho nabídka. Já jsem tam zavítala kolem 11 dopoledne a ochutnala vejce Benedikt a buchtu s domácím termixem. Potvrdila jsem si to, co se všude píše, a to, že z menu je každej zmatenej, otáčela jsem ho na všechny světový strany než jsem z něj aspoň něco vyčetla. Vejce Benedikt na toustu byly moc fajn. Nic, z čeho bych si úplně sedla na zadek, ale zároveň tomu nebylo co vytknout. O to větší pecka byl domácí termix, o které se mi dodneška zdá! Vynikající! Obsluha na jedničku s hvězdičkou a když z kuchyně začal hrát hit mého mladí „Zůstaň v pohodě nech věci náhodě….“ od skupiny Ha Ha a cítila jsem se fakt blaženě:-)
SMXLL

SMXLL

2. POST Bakery
Poštovská 3
V budově bývalé pošty se otevřela stylová pekárna, kde si můžete dát lehčí oběd, svačinu a samozřejmě si nakoupit pečivo i domů. V nabídce k jídlu najdete polévku, různé pomazánky a i sladké. Domácí limonády a kafe k tomu. Pomazánky byly vynikající, stejně jako čokoládová pěna s ovocem. Co mi ale moc nejelo, bylo kafe, na to běžte v centru Brna jinam:-)
SMXLL

SMXLL

SMXLL

3. Zdraví s chutí
Náměstí svobody (OD Omega)
Naproti Post Bakery je Alfa pasáž kterou můžete projít do nejlepší zdravé výživy v Brně! Mají opravdu obrovský výběr a „všechno“, co mé srdce žádá. Člověk nemusí pro tohle sem, a pro tamto zas jinam, tady je všechno pěkně pohromadě. Poslední dobou ulítávám na těchto sušených banánech. Klasické banánové tvrdé chipsy mi vůbec nejedou, ale tohle je do měkka vysušený celý banán a je to nebe v hubě! Koupila jsem si tu i Yoni kartáček a už je v koši:D Tohle není nic pro mě, bohužel. Je to strašně tvrdý, ty štětiny mi přijdou celkem agresivní (abrazivní), dají se tím čistit v podstatě jen přední zuby a chybí mi chuť pasty.  Má to taky celkem zvláštní pachuť, něco mezi zázvorem a celerem. No a co se ukázalo jako největší problém, ten klacík vysychá a když jsem na něj 3 dny nesáhla, vyschnul na troud a byl k nepoužití. Takže to není nic pro mě. Přišlo mi to fajn do kabelky, když si člověk dá ve městě za běhu nějaký jídlo nebo má kávový dech apod., ale evidentně se to musí používat denně a to mi nevyhovuje.
SLXLM

SLXLM

SLXLM

 
4. Brunche´s 
Vodova 63 
Lokace, která nesmí chybět na žádném brněnském instagramovém profilu, se nachází kousek od Slovanského náměstí, směrem na Skácelovu. Krásný interiér a parádní snídaňové menu, z kterého si vyberou příznivci sladkých i slaných snídaní. Dala jsem si red velvet lívance s mascarpone a byly parádní. U vedlejšího stolu si hosté dali párečky a zapečený chleba se sýrem a vonělo to tak božsky, že jsem uvažovala, že zůstanu rovnou na oběd:D Kafe a domácí limonáda také stály za to. Ve sváteční pátek bylo plno a kuchyň nestíhala, na což jsem byla upozorněna ještě před objednávkou, což bylo fér a nestěžuju si, jen někteří hosté přede mnou i odcházeli, že už déle čekat nechtějí. (EDIT: Byla jsem kontaktována majitelkou s upozorněním, že jim žádní hosté dřív neodešli a že ti, kdo čekali déle, dostali kompenzaci v podobě pití zdarma.) Jedinou výtku, kterou bych měla, tak slečna z kuchyně trošku peskovala slečnu na place a to mi bylo jako hostovi nepříjemné, myslím, že tyhle dohady by si měla obsluha vyřizovat tak, aby to neslyšeli hosté. Vůči hostům byla ale obsluha moc milá.
SMXLL

SMXLL

5. Jofru
Minoritská 2
Léto za rohem a tak mě v centru vedle Placzka potěšil nový frozen jogurt. Smoothies, zmrzka, koktejly, ovoce a toppingy na výběr a celkem příznivé ceny jako bonus. Dala jsem si fíkové smoothie s froyo a bylo to vynikající. Navíc jsem k nákupu dostala čokoládový bonbón a to já umím ocenit 😀 Interiér je dost strohý, je to asi dělaný na to, aby si to lidi brali s sebou, takže s nějakým vysedáváním asi moc nepočítejte.
SMXLL

SMXLL

6. Place store
Moravské náměstí 4
Od jídla se přesouváme do jiných kategorií. Place store na Moraváku už nějaký ten měsíc funguje, já se tam podívala poprvé až teď a hned si odnesla nový batoh. Ostatně batohů tam bylo na výběr spoustu a příznivci těch městských si určitě přijdou na své. Já nakonec sáhla po mně neznáme značce We Are Able a batoh hned v Petrohradu obstál. V obchodu najdete spoustu malých/domácích značek ať už od nás nebo ze zahraničí. Oblečení, šperky, kosmetika, doplňky, hračky a i třeba populární zlínské Vasky Boots. Pokud sháníte originální dárky, tak tam určitě zavítejte, třeba Vám něco padne do oka!
SMXLL

SMXLL

SLXLM

 
7. Knihkupectví ArtMap
Moravské náměstí 2
Hned naproti Place Store, v Moravské Galerii, je knihkupectví ArtMap, kde se mohou pokochat milovníci krásných knih. Najdete tam převážně knihy o umění, ale i knížky o Brnu, beletrii a velkou sekci dětských knížek včetně mých oblíbených od Baobab. Vstup na vlastní nebezpečí!:-)
SMXLL

SLXLM

 
8. Bagalio
Křenová 64https://bagalio.cz/
Hledám už dlouho nějakou střední tašku přes rameno na cesty a kolem Bagalia jezdím už snad půl roku autem, než mě napadlo se tam zastavit po cestě do Neobuto níže. Velký obchod plný všemožných tašek, kufru a kufříků, taštiček, batohů, krosen…..tašku přes rameno jsem nevybrala, ale z batohů jsem si vyhlídla tak čtyři a o kufrech ani nemluvím:D Zaujala mne značka Cabin Zero, o které jsem doteď neslyšela a taky batohy Vaude. Bagalio má i eshop, ale takových je asi mraky, mně se vyloženě zamlouvala ta prodejna, včetně moc milého a ochotného personálu.
SLXLM

SLXLM

9. Neobuto
Kolem Neobuta taky pravidelně jezdím a vydala jsem se tam Brambůrkovi pro druhé „první“ boty. S velkou slávou jsem mu totiž už první boty koupila a on je do dvou týdnů ztratil. Klasika. Neobuto se specializuje na barefoot pro děti. Uprostřed prodejny je hrací plocha, kde si vaši potomci můžou vesele hrát, zatímco Vám personál ochotně poradí ohledně správného výběru bot. Člověk by nevěřil, jaká je to věda:-) Boty máme, snad mu vydrží aspoň pár týdnů, než je zase ztratí!:D
SLXLM

10. Strach a hnus v Brně
Brno poslední dobou do self-proma celkem šlape. Otevíračka nového moderního infocentra proběhla nedávno, plakáty po celém městě nepřehlédnete a TIC organizuje i netradiční prohlídky města Brna. Dlouho jsem chtěla do káznice na Cejlu, ale pořád je to hned plné, tak jsem měla radost, že jsem chytila poslední volné místo na prohlídku s názvem Strach a hnus v Brně. A byla jsem zklamaná.
Průvodce byl antropolog z Plzně, což mi přišlo celkem zvláštní, ale prý má brněnské kořeny. Za hodinu a půl prohlídky jsem se ale nedozvěděla nic moc zajímavého. Byla to prostě nuda. Jediné dvě informace, které mě zaujaly, bylo za a) že na Cejlu není vyšší kriminalita než jinde ve městě a za b) že v IBCčku oficiálně sídlí přes 1300 firem. Po hodině a půl jsme měli pauzu v Lužánkách a já už dál nešla, takže jestli se to v závěru rozjelo, už se nedozvím. Určitě v budoucnu ještě nějakou tematickou procházku navštívím a snad budu mít větší štěstí.
A to je má desítka! Dejte vědět, jestli jste některé z těchto podniků navštívili a jak se Vám tam líbilo či nelíbilo a já se budu těšit zase u dalšího článku.
Mějte se krásně!
K.